mar 19

Samolotem, pociągiem, samochodem oraz autokarem rzesze Polskich Fanów ruszyły prosto do Ransbach-Baumbach koło Koblencji w minioną sobotę, aby móc uczestniczyć w niezwykłym corocznym wydarzeniu, jakim był Międzynarodowy Dzień Fanów z Thomasem Andersem.

Zarząd Polskiego Fanklubu wraz z innymi osobami naszej fanklubowej rodziny już przed 11 rano w sobotę 17 marca dotarł pod halę, w której miało się odbyć to oczekiwane przez wielu muzyczno-emocjonalne wydarzenie.

Pierwsze kroki skierowaliśmy w kierunku holu, gdzie każdy fan mógł sobie zakupić ciekawe wydawnictwa muzyczne i gadżety związane z Thomasem Andersem oraz w dalszej części z projektem ANDERS | FAHRENKROG.

17.03 FD Koblenz 1

Zanim rozpoczęła się sesja fotograficzna, Zarząd miał możliwość spotkać się z Thomasem i zamienić kilka słów. Następnie ustawiła się dłuuuuuga kolejka do miejsca, w którym Guido Karp robił każdemu pamiątkową fotkę z Thomasem.

O godz. 15:00 rozpoczęło się spotkanie Thomasa ze zebranymi fanami w hali od wyświetlenia teledysku „Gigolo”. Thomas wylosował jedną osobę (na podstawie nr z tradycyjnej loterii), która została „Fan Of The Day” – osoba która miała pomagać podczas losowania. Zaprezentowano również teledysk do piosenki „No Ordinary Love”, którą Thomas śpiewa razem z ukraińską piosenkarką Kamalią.

Thomas Anders otrzymał również miłe wyróżnienie muzyczne, sześciokrotną platynę za wydany w 2010 roku w Rosji album „Strong” (o tym wydarzeniu napiszemy wkrótce więcej).

17.03 FD Koblenz 2

Następnym punktem programu były pytania Fanów do Thomasa przygotowane przez nasz partnerski Fanklub w Niemczech. Wśród pytań były również i te, które w specjalnie założonym temacie na forum zadali polscy fani. Pokrótce odpowiedzi na te pytania były następujące:

Wydawanie płyt Thomasa Andersa w danym kraju jest wyłącznie uzależnione od wytwórni płytowej. Thomas nie ma żadnych możliwości w decydowaniu o tym w jakim kraju które płyty są wydawane.

W Szwecji Thomas i Uwe nie nagrywali żadnych piosenek.

Koncerty w danym kraju czy to samego Thomasa, czy Thomasa wraz z Uwe zależy tylko od organizatora koncertu w danym kraju. Thomas nie ma możliwości organizowania koncertów poza Niemcami. W Niemczech ma wpływ na taką organizację, poza Niemcami już nie.

Uwe nawiązując do stylu muzyki Dance lat 80-tych nawiązuje do dorobku Thomasa, który właśnie jest najbardziej kojarzony z tego rodzaju muzyką. Uwe najbardziej odpowiada muzyka rockowa, ale nie ma problemu z muzyką o podobnym brzmieniu do Modern Talking.

Aranżacje koncertów Thomasa nie są zmieniane co dwa lata w sposób taki, że np. dziś mija dwa lata, a jutro już zupełnie nowy repertuar. Piosenki są wymieniane stopniowo. Po jakimś czasie pewien tytuł lub tytuły są zastąpione przez inne.

Modern Talking to był oddzielny rozdział w życiu Thomasa i nie widzi możliwości ażeby wraz z Uwe nagrać album z nowymi aranżacjami piosenek Modern Talking. Tamten rozdział jest zamknięty i już nigdy nie wróci.

„Everybody Wants To Rule The World” – Thomas nie ma wpływu na wydanie tej piosenki. Jest to materiał z czasów powstawania albumu „Good Karma” ale ze względu na to, że wizje współpracy producentów tego albumu z Thomasem w pewnym momencie bardzo się rozeszły, ich współpraca została zakończona i już nagrany materiał nie może być w żaden sposób opublikowanym.

Po tym, jak został zaprezentowany teledysk do piosenki „No More Tears On The Dancefloor” do rundy pytań dołączył Uwe Fahrenkrog, który gorąco został przywitany przez zebranych na spotkaniu fanów.

17.03 FD Koblenz 3

Thomas zapowiedział, że pod koniec roku ukaże się jego specjalny Bożonarodzeniowy album, natomiast kolejny drugi album duetu ANDERS | FAHRENKROG ukaże się dopiero w 2013 roku, ze względu na liczne zobowiązania kompozytorskie Uwe (m. in. produkcje w Los Angeles dla amerykańskich wykonawców).

Na koniec pierwszej części tego pełnego wrażeń dnia nastąpiła tradycyjna loteria, podczas której można było wygrać wiele ciekawych i atrakcyjnych gadżetów związanych z Thomasem Andersem.

Około godz. 18:00 rozpoczęła się przerwa w czasie której nasi przyjaciele z niemieckiego Fanklubu Thomasa Andersa zaprosiły Zarząd wraz z kilkoma towarzyszącymi osobami do pobliskiej restauracji na obiad i wspólne rozmowy.

Godzina 20:00 to moment najbardziej oczekiwany tego wieczoru, o tej właśnie godzinie rozpoczął się pierwszy, inauguracyjny koncert niemieckiego Tourne ANDERS | FAHRENKROG „Two”. W szczelnie wypełnionej hali koncertowej zebrało się kilkaset fanów oraz widzów, którzy żywiołowo i z nieukrywaną radością wspaniale się bawili przy bardzo zróżnicowanym repertuarze.

Na koncert składały się piosenki zawarte na albumie ANDERS | FAHRENKROG „Two”, solowym albumie Thomasa „Strong”, piosenki które Uwe skomponował w latach 80 i 90 a także największe przeboje Modern Talking.

17.03 FD Koblenz 4

Podczas pierwszego wspólnego koncertu podczas Tourne zostały wykonane następujące utwory:

„Gigolo”

„Hit Or A Miss”

„Why Do You Cry”

“I Miss You”

“Maria”

“Summer Of Love”

“Army Of Love”

“99 Luftballons”

“Leuchtturm”

“Anyplace Anywhere Anytime”

“Brother Louie”

“Cheri Cheri Lady”

“You’re My Heart, You’re My Soul”

Prezentacja zespołu

“Mr. Moon”

“No More Tears On The Dancefloor”

Bis:

“Stay”

“Gigolo”

17.03 FD Koblenz 5

Koncert przeszedł najśmielsze oczekiwania, forma jaką prezentował Thomas oraz Uwe wręcz do pozazdroszczenia. Rozpoczynający koncert utwór „Gigolo” rozpoczął się od długiego intro w wykonaniu Uwe, po czym dołączyła reszta zespołu oraz sam Thomas. Kończący koncert bis tej piosenki również zakończył Uwe z kończącą piosenkę długą sekwencją muzyczną.

Na zakończenie pełnego emocji dnia i niezapomnianego wieczoru, Zarząd fanklubu wraz z towarzyszącymi osobami udał się w Koblencji na spotkanie koktajlowe z przedstawicielami niemieckiego fanklubu, podczas którego jeszcze długo wymienialiśmy wrażenia związane z atrakcjami minionego dnia.

Fanklub przygotuje również obszerną relację filmową z wydarzeń związanych z Międzynarodowym Dniem Fanów 2012 w Ransbach-Baumbach.

Thomas Anders Fanklub Polska would like to thank the representatives of Thomas Anders Fanclub Germany Astrid and Katie for the wonderful meeting and any assistance related to the organization of our stay at Thomas Anders Fan Day 2012.

In particular, we thank Stefi Schwarze for incredible support and warm welcome!

Źródło: informacja własna

Foto: Patryk Dzięgiel

Video: Youtube – kanał tvmittelrhein

Autor PiotrWszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved.