sty 15

Thomas-Anders-Gentelman-z-Power-Show-Programm1

Jeśli ktoś z Niemiec miałby najlepiej opisać historię muzyki tu i za granicą to oczywiście Thomas Anders.

Zanim rozpoczął karierę w duecie z Dieterem Bohlenem już pracował jako piosenkarz na swoje wielkie imię podobnie jak GG Anderson.

Jego produkcje osiągały złote i platynowe płyty oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt w Rosji.

W Skandynawii i Chinach piosenkarz jest jednym z najbardziej popularnych artystów za czym przemawiają miliony sprzedanych płyt i liczne nagrody.

Euregio-Aachen.de nie zaprzepaścił okazji aby porozmawiać z tym bardzo popularnym piosenkarzem.

Thomas-Anders-Gentelman-z-Power-Show-Programm2

- Do tej pory występowałeś na podczas głośnych Show, galach i licznych programach telewizyjnych. Często z udziałem orkiestry a teraz pojawisz się na Szlagierowym Letnim Festiwalu. Jak to się stało?

Thomas Anders – Brałem udział w wielu imprezach plenerowych w Skandynawii i Rosji. Tylko dlatego, że jest to letni festiwal, a to mi się bardzo podoba. Wielokrotnie oglądałem materiały video z tego rodzaju występów i zawsze ta atmosfera mnie fascynowała.

- Całe pokolenia śpiewają twoje piosenki w Niemczech. Co masz do zaoferowania szczególnie dla młodej publiki na występy Olé-Party?

Thomas Anders – Właśnie Bohlen i ja wydaliśmy album Best Of który już stał się platyną, więc cała nowa generacja odbiorców poznaje te utwory. Ale i tak wszyscy mogą się spodziewać czegoś specjalnego na koncertach w czasie letniego festiwalu Olé. Chociaż jest tu pewna różnica gdy się samemu cały koncert organizuje. Wtedy masz od półtorej do dwóch godzin na występ a tu będzie około 20-40 minut. W zależności od miejsca. Skoro nie ma się sceny wyłącznie dla siebie od samego początku. Każde miasto ma tutaj swoją osobliwość. Tłum jest mieszany skoro występuje 10-15 różnych wykonawców to i na widowni są ich fani. To jednak trzeba wszystkich zadowolić. To jest już trudniejsze ale na tym polega specjalny klimat Olé-Party.

Thomas-Anders-Gentelman-z-Power-Show-Programm3

- A jakie masz dalsze plany dla siebie i swoich fanów?

Thomas Anders – Po moim świątecznym albumie dla moich fanów mam na początku roku kilka koncertów na Węgrzech których nie mogę się doczekać. Potem mam kilka występów telewizyjnych. I oczywiście seria Olé Party. Jestem tym bardzo podekscytowany.

- No to czekamy na to!

Tekst: Martina Goebels
Foto: Herbert Wintgen
Źródło: euregio-aachen.de

Autor PiotrWszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved.