„Brother Louie” – Niemcy 1986

Czwarty singiel Modern Talking „Brother Louie” zapowiadający trzeci album „Ready For Romance” ukazał się zimą 1986 roku. Premiera piosenki miała miejsce w rozrywkowym programie telewizji niemieckiej „Show & Co mit Carlo” na kanale ZDF w dniu 6 lutego 1986 roku.
Prasa tak się rozpisywała o tym singlu:
Didi Bohlen z Modern Talking uświetnił własną osobą światową premierę singla „Brother Louie”, który z miejsca stał się hitem nr 1 w Canneńskich Nicht-Clubach… Singiel ten jest zapowiedzią trzeciego albumu Modern Talking, który ma się ukazać pod koniec marca. Nie zastąpił on jednak sympatykom duetu występu Didiego i Toma w „Gali Trofeów Midem’86″, do którego nie doszło z powodu pogłębiających się ponoć niesnasek między obydwoma młodzieńcami (to, że boczą się na siebie zobaczyć można było „gołym okiem” podczas emitowanego w przeddzień Midem występu w Paryskiej TV). [PANORAMA'86]
Nie bez echa przeszedł fakt, że właśnie „Brother Louie” jest największym sukcesem Modern Talking na wyspach brytyjskich:
BROTHER LOUIE NAD TAMIZĄ. Jesienne nowości sezonu muzycznego nad Tamizą wyznaczają z reguły puls wydarzeń w światku Rock-Pop-Disco po obu stronach Atlantyku. Dlatego tak pilnie studiowane są przez bossów międzynarodowego przemysłu rozrywkowego notowania „Music Week” i typy Brytyjskich DiscDidżejów… I dlatego, mimo iż zarzekaliśmy się ostatnio, że nie będziemy przez jakiś czas powracać do zespołu numer 1 minionego lata, nie możemy pominąć wiadomości, która dotarła do nas prosto z Londynu. Duet Modern Talking nie akceptowany dotąd szerzej w krajach anglosaskich (w przeciwieństwie do 29 innych krajów, gdzie zdobył złote i platynowe trofea na rynku płytowym!), dotarł pod koniec września na medalowe 3 miejsce na Angielskiej liście przebojów. Utworem, który stał się „Hitem jesieni 1986″ nad Tamizą jest piosenka „Brother Louie”, zajmująca również trzecie miejsce w mini-plebistycie Polskich fanów Modern Talking na największy przebój Didiego i Toma. Nie można wykluczyć, że w chwili, gdy niniejsze wydanie „Fan-Clubu” dotrze do waszych rąk utwór ten będzie już na pierwszym miejscu Brytyjskiej listy. Wydarzenie to otwiera zupełnie horyzonty przed duetem, który – jak wiecie z poprzedniej Panoramy – podjął pracę nad swoim czwartym albumem. Nie da się również zaprzeczyć, że nieoczekiwany sukces na trudnym rynku Brytyjskim jeszcze bardziej oddala perspektywę przyjazdu Modern Talking do Polski: jeśli Didi i tom chcieliby na moment urwać się ze studia Hansy, to najprędzej do Londynu, by udziałem w którymś z popularnych TV-Specials ugruntować świeżo zdobytą pozycję w Wielkiej Brytanii… a pewnie i Norze marzyłaby się wizyta w królewskim pałacu Buckingham! [PANORAMA'86]
Sam singiel to już tradycyjnie wersja wokalna i instrumentalna a na 12″ mamy świetnie przygotowaną „Special Long Version” z jakże ciekawym zakończeniem!

Brother Louie – 7″ (Hansa 107 912)

A. Brother Louie 3:41
B. Brother Louie (Instrumental) 4:06

 Brother Louie - 7''a

Brother Louie - 7''b

Brother Louie - 7''c

Brother Louie - 7''d

Brother Louie – 12″ (Hansa 602 157)

A. Brother Louie (Special Long Version) 5:20
B. Brother Louie (Instrumental) 4:06

Brother Louie - 12''a

Brother Louie - 12''b

Brother Louie - 12''c

Brother Louie - 12''d

x

POZOSTAŁE WYDANIAWszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved.